About

JUVENTUS ACADEMY Piekary Śląskie to jedna z 5-ciu a zarazem najstarszą w Polsce akademią piłkarską, należącą do sieci JUVENTUS ACADEMY działającej na całym świecie. Program szkolenia piłkarskiego obejmuje okres od 5-go do 17-go roku życia. Profesjonalny program szkoleniowy, system monitoringu postępów, system obserwacji i naboru to elementy gwarantujące wysoki poziom sportowy. Dodatkowo jako jedna z nielicznych szkół piłkarskich posiadamy opracowany program zajęć z psychomotoryki oraz motoryki. Nasi zawodnicy są również objęci opieką psychologa sportowego oraz dietetyka i fizjoterapeuty.

Zawodnicy są pod stałą obserwacją trenerów JUVENTUS FC - co w przyszłości, po ukończeniu 15-go roku życia, może zaowocować kontynuacją szkolenia bezpośrednio w Turynie. Regularne wizyty włoskich trenerów w trakcie sezonu, którzy prowadząc zajęcia poznają zawodników, szkolą sztab trenerski i przekazują unikalną wiedzę na temat najnowszych metod szkolenia, organizacji i zarządnania klubem piłkarskim. Pracujemy w ten sam sposób, przy użyciu takich samych metod i narzędzi, jak jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie.

Program szkoleniowy pod nadzorem JUVENTUS FC, oprócz elementów piłkarskich kładzie również mocny nacisk na sposób zachowania, wychowania, kultury osobistej, poszanowania innych ludzi i zasad fair-play młodych zawodników zarówno na boisku jak i poza nim.

 

JUVENTUS WAY

Co rozumiemy przez "Juventus Way"? Opierając się na naszej filozofii, staramy się maksymalizować rozwój  zawodników w sposób, który łączy aspekty techniczne z mentalnymi, emocjonalnymi i interpersonalnymi. Nasza metoda może być podsumowana w pięciu punktach:

STYL GRY  - "Prowadzimy" grę, utrzymujemy się przy piłce. Pewni swoich indywidualnych umiejętności zachowujemy spokój. Jesteśmy skoncentrowani, kreatywni. Wspólnie pracujemy jako zespół.

UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE - Osiagamy perfekcję za pomocą dynamicznych ćwiczeń, których celem jest doskonalenie umiejętności. Rozwój pojedynczego zawodnika, to serce każdego ćwiczenia.

UMIEJĘTNOŚCI TAKTYCZNE - nabywane w trakcie licznych, szczegółowych indywidualnych i meczowych sytuacjach, realizowanych w czasie całości procesu treningowego.

CZYNNIKI MENTALNE - Przygotowujemy zawodników do podejmowania skutecznych decyzji w sytuacjach meczowych. Rozwijamy ich szybkość myślenia, stosując zmienne scenariusze taktyczne i techniczne.

CZYNNIKI EMOCJONALNE I INTERPERSONALNE - Promujemy postawę zbudowaną na wartościach poświęcenia, odwagi i pracy zespołowej, które mają być stosowane zarówno na boisku jak i poza nim.

Coaches
Łukasz
Bieliński

Trener główny JUVENTUS ACADEMY w Piekarach Śląskich oraz trener rocznika 2003. Absolwent AWF w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne. Posiada licencję UEFA B oraz Certyfikat COERVER COACH ASSISTANT. Trener JUVENTUS ACADEMY od września 2013 roku.

Marcin
Chociaj

Krzysztof
Ciasto

Trener rocznika 2006. Absolwent AWF w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne. Posiada uprawnienia trenera piłki nożnej II-klasy (zakwalifikowany na kurs UEFA A). Trener kadry POLISH SOCCER SKILLS U-17. Odbyte staże/obserwacje w MANCHESTER UNITED, MANCHESTER CITY, EVERTON FC. Trener JUVENTUS ACADEMY od kwietnia 2013 roku.

Paweł
Kupiec

Karol
Jędrzejczak

Aleksander
Lipiński